Mapa stránek

Mapa stránek - výpis obsahu a struktury webu pro snažší navigaci

Petr KLÓSKO - Vývoj a implementace software, Správa sítí
Vývoj software dle požadavků zadavatele. Webdesign. Správa sítí. Komplexní řešení Vašich www prezentací. Optimalizace obsahu, SEO, validace.
Realizované projekty, reference. Výběr a popis realizovaných projektů.
Projekty - AMOS Poland Sp. z o.o.
Nová grafika a struktura stránek + průběžné aktualizace.
Projekty - AXIO Kodak Expressy
PragueGifts.eu - komfortní způsob, jak nakoupit suvenýry z Prahy. V e-shopu můžete zakoupit plakáty s výhledem na nejkrásnější místa Prahy, puzzle, knihy, průvodci, mapy, hrnky s obrázky Prahy, trička, DVD a mnoho dalších ...
Focení a videozáznam svateb provádí naši profesionálové mnoho let a díky našim zkušenostem budete mít perfektní památku na svůj velký den. Předáním focení svatby nám končí veškeré vaše starosti s organizací focení, ale i tisku fotografií atd.
Focení a videozáznam svateb provádí naši profesionálové mnoho let a díky našim zkušenostem budete mít perfektní památku na svůj velký den. Předáním focení svatby nám končí veškeré vaše starosti s organizací focení, ale i tisku fotografií atd.
Naši profesionální fotografové každoročně fotí školy a školky. Jako bonus poskytujeme školkám jmenovky všech dětí pro označení skříněk apod. vyrábíme také razítka dětí, se kterými je možné označovat sešity, ale i oblečení apod.
Naši profesionální fotografové fotí děti v dobře vybaveném fotoateliéru.
Polštářky mnoha vzorů a velikostí potiskujeme vašimi fotografiemi, logy, texty, legráckami apod.
Provádíme potisk polštářů a polštářků dodanými fotografiemi, fotomontážemi, texty apod. Běžná doba zhotovení je do 3 prac. dnů.
Neposílejte přání a oznámení jako všichni ostatní - vyrobte si přání podle svého vkusu a z vlastních fotografií
Tiskneme přání, oznámení, PF apod. na několik typů fotopapíru včetně popisovatelného papíru.
Tisk vizitek provádíme na několik typů fotopapíru včetně popisovatelného, látkového apod.vizitky vytiskneme plnobarevně a hlavně rychle, levně a kvalitně.
Razítka Modico jsou nejnovější technologie, které mohou obsahovat i fotografie, loga a texty a mohou být i více barevné. Děláme také razítka v propisce, takže máte razítko neustále u sebe. Neváhejte a vyměňte své staré razítko za nové, lepší, reprezentativnější
Tiskneme nástěnné i stolní kalendáře různých formátů z vašich fotografií. Stačí si vybrat z mnoha připravených grafických vzorů a barev. Naši fotografové vás také mohou nafotit ve fotoatelieru a fotky pak použít pro kalendář.
Nejkvalitnější puzzle s nejvěrnějšími barvami - to jsou naše fotografie vyrobené bez použití potiskovacích technologií. Puzzle vyrábíme přímo z fotografií z minilabu, které nalepíme na karton a rozřežeme na jednotlivé dílky.
Fotohodiny jsou skvělou výzdobou každého pokoje. Vlastní fotografie je tak neustále na očích vždy když se podíváte kolik je hodin. Vyberte si z naší široké nabídky hodin kulatých i hranatých.
Potisk CD/DVD medií provádíme robotem, který samozřejmě také vypaluje obsah CD/DVD. Proto žádejte vždy nejen potisk CD/DVD, ale také jejich vypálení - tím získáte nejlepší cenu, protože CD/DVD projede robotem jen jednou. Potisk CD není bežně odolný proti rozmazání vodou - v případě takového požadavku si budete muset připlatit za speciélní voděodolné médium.
Tiskneme fotoknihy prvotřídní kvality. Zdá se vám že na běžné fotografii schází mnoho informací a že jsou fotografie bez rámečků a popisků prostě moc obyčejné? Souhlasíme. Fotokniha vytištěná na fotopapíru a svázaná v pravé kůži to je to co dodá vašim zážitkům odpovídající prezentaci.
Potiskujeme hrnečky a půllitry mnoha barev a velikostí.Fotografie, loga, napisy - to vše lze vytisknout na hrnečky, talířky, misky, dlaždice atd.
Focení na všechny druhy průkazů a dokladů. Zhotovujeme všechny typy fotky na průkaz. Známe a umíme vyfotit a vytisknout fotografie pro všechny.
Fotíme pravidelné zimní a jarní focení ve školách, focení na třídní tabla atd. Naši profesionální fotografové s vámi dohodnou preferovanou variantu fotografií a fotodárků a datum focení.
Vizitky tiskneme na matný křídový papír, lesklý fotopapír i speciální papíry různých vzorů (kůra, kámen apod.). Možnost výroby oboustranných vizitek i vizitek se zaoblenými rohy. Vaše vizitky Vám vyrobíme do 24h.
Z vašich fotografií zhotovíme originální kalendář, různé foto dárky, potiskneme tričko a jiný textil, hrnečky, foto magnet. apod. Fotografii lze také vložit do nástěnných hodin, nebo na etiketu láhve.
Anglické stránky http://www.foceni.cz
Projekty - AXIO Kodak Expressy - www.charlessbridge.eu
Projekty - AXIO Kodak Expressy - www.skenovani.cz
Webová rezentace sítě pražských Kodak expressů. On-line objednávky potisku triček, vizitek ap.
Projekty - AXIO s.r.o.
Anglické stránky http://www.axio.cz
Stránky reklamní agentury. Zajistíme reklamu v metru, autobusech i tramvajích, nebo formou billboardů.
Projekty - AXIO s.r.o. - www.odhlucneni.cz
Projekty - FotoDarky.cz s.r.o.
V březnu 2012 došlo k přesunu webu na nový, výkonější server. Současně byla optimalizována struktura stránek, přidány nové produkty a funkce. Rovněž byl vylepšen designer potisků a grafická úprava webu.
Po změně vlastníka domény, která proběhla v květnu 2009, byl na tomto webu ve spolupráci se společností Artfocus spuštěn e-shop www.fotodarky.cz. V e-shopu si můžete vytvořit a následně koupit různé dárky s Vašimi fotografiemi - kalendáře, polštáře, puzzle, kšiltovky a čepice, misky a talíře a mnoho dlaších dárků a přáníček. Rovněž si můžete navrhnout vlastní razítka nebo originální potisk CD/DVD.
Projekty - Ing. Radek Luka
Webová prezentace cateringové společnosti.
Projekty - Klenotnictví DIADÉM
Přesun webu na nový server i doménu, nasazení a úpravy CMS
Www stránky s nabídkou zboží a služeb s možností on-line objednávky křtících hodin.
Nasazení informačního systému InventuraSUITE pro tvorbu a následnou kontrolu inventur a skladového hospodářství.
Projekty - KOKOŘ s.r.o.
Nový design a grafika webu, nasazení CMS
Projekty - KOKOŘ s.r.o. - www.kokor.cz
Projekty - Mgr. Radka Skopcová
Půjčovna potřeb pro miminka. Chcete jako každá maminka pro své miminko všechno, ale nechcete utrácet, skladovat, složitě prodávat věci které jsou jen na chvíli? Půjčte si je u nás!
Projekty - Miloslav Vaňous
Vítejte ve světě, kde se technologie staly součástí Vašeho domova. Naše technologie MagicHome je připravena stát se součástí Vaší domácnosti!
Projekty - Miloslav Vaňous - www.vanous.cz
Projekty - Pekařství Markol
Webová prezentace rodinnéno pekařství.
Projekty - Petr KLÓSKO
Aktuální venovní a vnitřní teploty nameřené v Praze 8. V tuto chvíli jsou k ASUSu přes 1-Wire sběrnici připojeny dva teploměry DS18B20 a jeden DS18S20. Teploměry jsou umístěny jednak venku za oknem a měří venkovní teplotu (tOUT1 a tOUT2), další pak měří teplotu v místnosti (tIN).
On-line generátor ITN souborů slouží pro vytvoření itineráře pro navigace TomTom. Jako zdrojová data, GPS souřadnice, se používají pozice ze serveru www.mapy.cz nebo maps.google.com.
Projekty - Technická laboratoř protipožárních zařízení
Na stránkách jsou zveřejňovány termíny kurzů a školení. Pro účastníky kurzů jsou zde k dispozici materiály a dokumenty ke stažení.
Praktické odkazy z různých oblastí. Zejména Linux, administrace apod.
Kontakty, Adresa, e-mail, telefon. Vše zabaleno do jednoho QR-code.
Bastení elektronických hracek, udělátek, a jiných strašně prospěšných a důležitých věcí mne baví už hodně dlouho. V podstatě od 7. třídy, kdy jsem dostal takový ten zelený kufr s pár tranzistory, kondíky, žárovkou, pružinkami a kilometrem zvonkového drátu. Tehdy jsem kouzlu Ohmova, Kirchhoffových zákonů a elektronice propadl. Pak to i vystudoval, naucil se programovat, dokonce mne to pár let i živilo. Ale po 10. letech už to to nebyla ta pravá zábava, a navíc mě život zavál úplně jinam…abych se k bastelní zase vrátil
Glosy, postřehy a vědomosti nabyté při tvorbě webů, správě sítí apod. Jednoduché návody. Informace, které z různých důvodů nezapadají do kontextu mých stávajících www stránek.
Další série fotek pořízených dírkovým fotoaparátem Vilia od května 2023 do září 2024. Foceno opět na ILFORD XP2 400.
Po upgrade Raspberry Pi OS z buster (5.10) na bullseye (6.1) mi přestaly fungovat info skripty při rebootu. Prostě něco na téma "když nabootuje malina, pošli Pushover notifikaci" Problém je při zpracování rc.local, které je v 6.1. součástí systemd
Pro základnovou stanici (gateway) pro LoRa teploměry jsem se rozhodl použít Raspberry Pi Zero. Kvůli nestabilní WiFi v jednom z míst instalace nelze použít Raspberry Pi Zero W, ale je nutno připojení prostřednictvím LAN. K Raspberry Pi lze použít nějaký ten „USB DONGLE“, nebo „HAT“ (který stejně chce to USB). Ale tohle řešení mi nabourává estetický vzhled krabičky – blokuje to jeden micro USB konektor. Rozhodl jsem se proto použít nějaký ethernet modul, který se připojuje přes SPI přímo na GPIO header maliny. Volba padla na Mini Ethernet modul W5500
Další série fotek pořízených dírkovým fotoaparátem Vilia během více než 2 roků. Foceno opět na ILFORD XP2 400
Pro rozšíření sítě mých monitorů kvality ovzduší jsem oproti minulé verzi s SPS30, s ohledem na dostupnost a cenu, použil na SEN54 švýcarské firmy Sensirion AG. Vznikly tak dva kusy. Pro jeden je základem původní AirQmonitor s SPS30 a Raspberry Pi. Druhý je úplně nová konstrukce postavená na ESP32-S.
Začátkem podzimu k nám na balkón zase začaly chodit veverky. Pak jsem při hledání, už ani nevím čeho, objevil v bastlbedně modul ESP32-CAM. K realizaci fotopasti tak byl jen krůček.
Rozšíření RRD databáze o další datasource (DS) je otázka jednoho příkazu. Pokud však potřebujete přidat DS někam jinam než na konec databáze, je to trošku složitější. Nicméně není to neřešitelné.
Po cca čtvrt roce od prvních pokusů se snímačem pevných částic Sensirion SPS30 je tady první reálná aplikace - monitor kvality ovzduší neboli AirQmonitor.
Šílenství okolo ePaper technologie v české bastlířské bublině začalo, jak jinak, nevinně - hromadným nákupem ePaper cenovky Samsung/SoluM4. Loni na podzim, pak Dmitry Grinberg publikoval PoC a následně popis jak hackount eInk cenovky a Dan Kučera vydal SW a FW pro komunikaci pomocí zigBee dongle CC2531 s  TIMAC firmware. V následujícím textu je shrnutý postup, jak flashnout CC2531 a ePaper cenovku Samsung/SoluM4.2 a celé to nějak využít pro zobrazení nejen meteo informací.
Snímač pevných částic SPS30 švýcarské firmy firmy Sensirion AG (Particulate Matter Sensor, PM) je určen pro monitoring kvality ovzduší.
TurrisOS verze 5.x již nepodporuje zálohu konfigirace na servery NIC.CZ. Naštěstí pomůžou staří dobří pomocníci TAR a SSH/SCP
Je to osm let od publikace prvního článku / návodu jak na instalaci OpenWRT na ASUS WL-500gP a routery stále slouží. V některých teda už odešly zdroje, ale pro svůj účel, tedy přístup k netu pro domácnost a malou firmičku jsou stále dostačující. Před nedávnem vyvstal požadavek na připojení vybraných zákazníků a zaměstnanců. V AUSUS je sice historický kernel i síťová karta, ale oddělenou Wi-Fi pro hosty to zvládá.
Před nedávnem se na trhu objevilo nové Raspberry Pi Zero, které je výkonově asi tak 4x dále než původní Zero z roku 2018. A jelikož mi už nějakou dobu ADS-B přijímač, resp. Flightaware píše že bych měl zvážit výkonnější stroj "CPU load of 100% is fairly high...", tak volba byla jasná. Nahradit původní Zero novým, Zero2
iBeacon je technologie pro proximity komunikaci elektronických zařízení sloužící především pro indoor navigaci. Pro navigaci se využívá síť nízkoenergetických Bluetooth (BLE 4.0) vysílačů, tzv. beaconů či spotů, majáků.
Návod, jak zablokovat část reklamy, sledovacích kódů a DoH v lokální síti pomocí úpravy konfigurace KNOT resolveru
Čidla BME280, BME680, DS19B20 a další jsou v komunitě bastlířů hojně využívána pro měření teploty. BME umí navíc i další veličiny jako vlhkost a atmosférický tlak. O kvalitě a přesnosti čidel, zvláště pak u klonů z Číny (Aliexpress apod.) vzniklo již několik článků. Nově se na trhu objevilo čidlo teploty a vlhkosti SHT40 výrobce SENSIRION. Rozhodl jsem se proto udělat sérii porovnávacích měření.
Logická hra, hádanka, prostě puzzle s pěti LED diodami řízená MCU ATtiny13. Úkolem je rozsvítit všech pět LED pomocí postupného mačkání pěti tlačítek. Každé tlačítko ovládá jednu, příslušnou LED. Hádanku můžete vyřešit stisknutím jednoho tlačítka po druhém, nemusíte stisknout kombinace. Stisknutí a držení tlačítka není povoleno
Noční lampička pro dceru ve tvaru satelitu. RGB LED která mění barvy jako duha, řízeno attiny13. Ovládá se to dálkovým ovládáním od TV/SAT/čímkoliv na 38kHz co umí NEC protokol. Napájení zajišťuje „SupeKondenzátor“ se solárním nabíjením.
Série loňských fotek pořízených dírkovým fotoaparátem Vilia. Opět na černobílý kinofilm ILFORD XP2 400
Další série fotek pořízených dírkovým fotoaparátem Vilia během března až října 2019 na černobílý kinofilm ILFORD XP2 400
Série fotek z období května až listopadu 2018 focených na černobílý kinofilm ILFORD XP2 400 fotoaparátem Vilia upraveným na dírkovou komoru.
Série fotek z období prosince 2017 až května 2018 focených na černobílý kinofilm ILFORD XP2 400 fotoaparátem Vilia upraveným na dírkovou komoru.
Černobílé fotopapíry umístěné do dírkových komor, vhodné umístění a rok či více na slunci. Takový je recept na tvorbu solarografů.
Série fotek pořízených technikou vícenásobné expozice, konkrétně dvojexpozice.
Další série fotek pořízených dírkovou kamerou. Tentokrát z období srpna 2016 až ledna 2017 na barevný kinofilm KODAK GOLD 200.
Loni, na konci roku, jsem se rozhodl pro zaznamenání ročního průběhu slunce na obloze - solarografu. A tak jsem na dvou místech v Praze a okolí nainstaloval dírkové komory.
Galerie Redscale fotek pořízených o prázdninách. Foťák je klasicky Vilia upravená na dírkovou komoru, film KODAK 200.
Galerie fotek pořízených dírkovým fotoaparátem Vilia v období května až července 2016 na kinofilm KODAK 200, tentokrát zejména v Praze a Krkonoších.
Galerie fotek pořízených fotografickou technikou Redscale v období února až května 2016 na barevný kinofolm KODAK 200. Foťák Vilia, upravený na dírkovou komoru.
Pro letošní světový den dírkové fotografie (WPPD) jsem se, kromě focení Viliou a demontáží dvou solarografických dírkovek, rozhodl vyzkoušet další fotografickou techniku a to focení na instantní film.
Galerie fotek pořízených dírkovým fotoaparátem Vilia v období prosince 2015 až března 2016 na ČB kinofilm FOMA 100. Část fotek je pořízena novou, laserem vrtanou, dírkou.
Začátkem února byl spuštěn další web - IBVM Inteligentní domy.
Galerie fotek z dírkového fotoaparátu VILIA pořízených v průběhu podzimu 2015.
Galerie fotek pořízených solarografickou technikou na fotopapír FOMASPEED C311 v průběhu podzimu a začátku zimy
Let's Encrypt je už nějakou dobu Open Beta, takže nic nebrání istnalaci SSL certifikátů pro všechny weby, u kterých to má smysl. Chybějící automatické obnovy certifikátů je ale nutno prozatím řešit ručně, nebo vlastním skriptem.
Postup pro vygenerování a ověření SSL certifikátu Let's Encrypt a následnou konfiguraci webserveru nginx.
Twitterový účet @debian_dsa informuje o bezpečnostních aktualizacích linuxové distribuce Debian.
Po upgrade webserveru byla přidaná podpora protokolu HTTP/2
Tento web využívá cookies v souladu s evropskou směrnicí 2009/136/EC a zákonem 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích.
Galerie fotek pořízených dírkovými komorami solarografickou technikou.
Fotky z fotoaparátu VILIA upraveného na dírkovou komoru. Foceno na Kodak UltraMax (ISO800) v období května až července 2015.
Solarografie (solargraphy, solarigrafia) je fotografická technika, která je založena na principu samovolného tmavnutí fotocitlivého materiálu (kinofilmu, fotopapíru) při jeho vystavení světlu. Pro vytváření solárních stop na fotocitlivém materiálů se využívá dírková komora. V článku jsou uvedeny odkazy na návody a pár rad, jak vyrobit dírkovou komoru vhodnou pro tuto fotografickou metodu.
Pro automatickou publikaci odkazů na články blogu na Twitteru využívám 'sociální' funkce, které poskytuje FeedBurner, přes který jsou RSS feedy publikovány do světa. Pro zobrazení hastagů u tweetů, odpovídajících štítkům u článků, je nutno upravit XML feed blogu.
Po téměř deseti letech došlo ke změně struktury a hlavně pak grafiky webu společnosti KOKOŘ s.r.o.
Fotky z dírkové komory focené na Kodak Gold 100 v období března až května 2015.
Letošní fotky u příležitosti světového dne dírkové fotografie byly nafoceny zrcadlovkou Canon EOS100D a upraveným fotoaparátem ruské provenience Vilia.
Galerie fotek z cest po zemích českých (Lednice), Turecku i Srí Lance. Foceno na černobílý kinofilm Fomapan profi line classic 100. Časy expozice přepočítané na clonu 22 u detailů fotek.
Na přelomu února a března jsme se s partou lidí vydali na poznávací zájezd po Srí Lance pořádaný cestovkou CK Mundo
V průběhu vánočního volna mi zbyla trocha času na zprovoznění verze webu přizpůsobené pro prohlížení na mobilních telefonech a tabletech.
Po aktualizaci antiviru ClamAV na verzi 0.98.5 se v denních výpisech cronu začaly objevovat chybové hlášky o nekorektním porovnání čísla verze PERLu
Rychlý návod jak z karantény sendmailu uvolnit mail vyhodnocený antivirovým systémem jako závadný.
Galerie fotek z cest po řeckém ostrově Rhodos. Foceno dírkovkou z krabičky od sirek na barevný kinofilm KODAK Gold 100, časy expozice u detailů fotek.
První víkend v listopadu byl celý web převeden na zabezpečenou verzi a je tedy přístupný pouze prostřednictvím protokolu HTTPS.
V polovině srpna 2014 došlo na webu here.com ke změnám, které měly za následek nefunkční automatické spuštění aplikací HERE Drive / HERE Map z webu http://here.com/. V článku je popsáno jak využít URI schéma pro spuštění Here Drive pomocí vlastní implementace na webu.
Stručný návod pro méně zkušené uživatele, jak požádat o vzdálenou pomoc prostřednictvím programu TeamViewer
Ústředním tématem všech mých fotek pořízených během letošního Světového dne dírkové fotografie (WPPD) je vodárenská věž/maják na vojenském letišti Praha-Kbely.
V dubnu byly spuštěny weby Technické laboratoře protipožárních zařízení a web www.vnous.cz
Jednou z několika možností jak zrychlit načítání webu je minimalizace velikosti souborů, které se načítají při požadavku prohlížeče na stránku – kaskádové styly, javascript a obrázky. Tento způsob je efektivní zejména u webů, kde styly, javascript a obrázky představují více než 80% přenášených dat.
Galerie fotek z cest po zemích českých i Řecku, pořízených v období srpna až prosince 2013. Foceno na barevný kinofilm EQUICOLOR premium 200 dírkovkou z krabičky od sirek
Nevýhoda ukládání nastavení a parametrů Quick.Cms do souborů tkví v tom, že se jedná o standardní soubory s příponou .php - a ty jsou ukládány do APC cache, což působuje problémy při správě webu. V případě úprav parametrů Quick.Cms je tedy tyto soubory z cache smazat ručně, vymazat celou cache anebo nastavit filtr v APC.
Po delší době byl spuštěn další web. Jedná se o kompletně přepracované stránky Klenotnictví Diadém, kdy po 9 letech provozu webu došlo k přesunu na nový server i doménu, grafickým úpravám a nasazení CMS.
V pátém dílu série Instalace OpenWRT na ASUS WL-500gP jsou zdokumentovány další rozšíření funkcí ASUSu a odkazy na články blogu, které se věnují dříve popsaným případům nebo problémům.
Čtvrtý díl série Instalace OpenWRT na ASUS WL-500gP popisuje nastavení tiskového daemona p910 pro sdílení USB tiskárny HP 1015.
Třetí díl série Instalace OpenWRT na ASUS WL-500gP se zabývá nastavením USB pro použití flashdisku jako storage média a konfigurací Samby jakožto fileserveru.
Druhý díl série Instalace OpenWRT na ASUS WL-500gP je věnován instalaci a konfiguraci OpenVPN klienta a připojení domácí LAN do VPNky.
Popis instalace OpenWRT a jednotlivých služeb včetně jejich nastavení je pro přehlednost rozdělena do několika na sebe navazujících článků. První díl je věnován instalaci OpenWRT na router a jeho základnímu nastavení.
Parametr swappiness nastavuje míru využívání swapu jádrem, tedy tendenci přesouvat procesy nebo nevyužívaná data z fyzické paměti na odkládací disk.
Bleskovka na téma jak zjistit které procesy odkládají data do swapu. Pokud linuxový server začne najednou swapovat, je pravděpodobně něco špatně v konfiguraci běžících procesů a jejich využívání fyzické paměti.
Návod jak zprovoznit DNSSEC na linuxovém serveru. Článek shrnuje postup zavedení DNSSEC od vygenerování klíčů pro podpis zóny, její následné podepsání a předání DS záznamů do registru DLV.
Návod jak zprovoznit DOS verzi ekonomického software ABRA Gold na Windows 7/Vista
Začátkem června byla do generátoru itineráře pro navigace TomTom a mobilní telefony, ITN Generator, přidána podpora map HERE.
Galerie fotek pořízených dírkovou komorou v období července 2012 až května 2013 na film Fomapan 400 Action.
Pokud jste tak jako já zapomněli uživatelské heslo, které jste nastavili jako ochranu přístupu k nastavení ESET Antivirus (EAV), a máte platnou licenci, můžete přístup odblokovat pomocí programu ESET Unlock Utility.
Koncem listopadu 2012 se v logu mailserveru začaly objevovat chyby signalizující problémy v komunikaci s mailservery Seznam.cz (viz níže, část výpisu logu). Problém se projevil i u několika málo dalších mailserverů, ale z pohledu objemu nedoručené pošty převažovaly právě maily z domény, resp. serverů seznam.cz.
Ve středu 3.října uvolnil Google první stabilní verzi modulu mod_pagespeed pro webserver Apache. Jedná se o sadu filtrů, které optimalizují výsledný kód stránek s cílem zrychlit jejich načítání.
Po poruše termostatu ledničky staršího data výroby a zjištění ceny za jeho opravu v odborném servisu nebo technikem jsem raději koupil univerzální termostat ATEA A13 v jednom z e-shopu a vyměnil jej svépomocí.
Na rozdíl od originálního firmware ASUSu není v základní instalaci OpenWRT obsažen filtr MAC adres pro WiFi síť a je nutno jej doinstalovat a nakonfigurovat ručně.
Galerie fotek pořízených dírkovou komorou v období května 2011 až března 2012 tentokrát na černobílé kinofilmy české provenience - FOMA.
Po instalaci OpenVPN klienta na ASUS WL-500gP V2 na (OpenWRT) se nedařilo připojit k VPN serveru. V logu OpenVPN na serveru se objevovala chyba TLS, která naznačuje o chybu/neplatnost certifikátu.
Pro rok 2012 jsem si ke Světovému dni dírkové fotografie (Worldwide Pinhole Photography Day) nachystal předělaný Canon A460. Původně měl foťák poškozený objektiv, CCD čip má taky pár škrábanců, ale na pokusy s dírkou je dostačující. Na CF kartě je nainstalovaný CHDK firmware, který posouvá možnosti foťáku ještě trochu dál za hranice normálních nastavení.
V minulém článku jsme nainstalovali na ASUS WL-500gP V2 podporu USB a 1-Wire protokolu a rovněž zprovoznili přístup k jednotlivým 1-Wire teploměrům přes HTTP protokol pomocí owhttpd z balíku OWFS. V tomto článku si ukážeme jak data zpracovat, načíst a uložit do RRD databáze, a zobrazit teploty na webu.
Před nedávnem jsem byl donucen vyměnit domácí WiFi router a volba padla na ASUS WL-500gP V2. Rovněž mi z dob mého bastlení zbylo několik 1-Wire teploměrů DS18B20 z produkce Dallas/Maxim a dále USB/1-Wire adapter DS9490R. A jelikož má ASUS dva USB porty, tak zprovoznění webového online teploměru nic nebránilo.
Spuštěna nová, modernější, verze e-shopu FortoDarky.cz
Začátkem března jsem zprovoznil nový mailserver, nicméně v období cca 14 dnů byly interní maily směrovány na mailserver původní. Po odstavení starého stroje, abych měl všechny maily hezky v jednom mailboxu, bez duplicit, jsem musel nějak inteligentně sloučit oba mailboxy.
Po roce a půl provozu půjčovny potřeb pro miminka byl začátkem ledna 2012 spuštěn on-line rezervační systém a e-shop.
Výroba dírkové komory z krabičky od sirek je velmi jednoduchá, nicméně focení s ní je poněkud nekomfortní. Pro výrobu druhé dírkové komory jsem proto použil jednorázový fotoaparát (podvodní jednorázovka), který mi zbyl po letní dovolené. Jednorázovku je nutno mírně upravit, zejména zbavit foťák optiky a nahradit ji dírkou.
Po hodně dlouhé době jsem se dostal k nasazení upgrade pro TomTom ITN Generator. Generator tak od teď umí vytvořit i itineráře pro Nokia Maps.
Letos jsme opět vyrazili na vodu, tentokrát sjet Ohři z Kynšperka do Vojkovic nad Ohří. Součástí akce nazvané "Víkendový splouvač"
U příležitosti světového dne dírkové fotografie (Worldwide Pinhole Photography Day) jsem vlastnoručně vyrobenou dírkovou komorou z krabičky od sirek stihl nafotit další film. Měly to být fotky z období ledna až května 2011. Bohužel v půlce dubna došlo k poškození těla pinholy - povolila horní krytka kazety určené pro navíjení nafoceného filmu a většina fotek je tak ztracena. Holt šetřit izolepou se u „matchboxu“ nevyplácí.
Krabička od sirek, kinofilm s prošlou záruční dobou, kus plíšku s dírkou vytvořenou špendlíkem, izolepa - to je dírková komora aneb Pinhole Camera. Jednu takovou jsem si před nedávnem vyrobil a teď jsem se dostal k publikaci fotek, které touto fotografickou metodou v průběhu podzimu vznikly.
Tak a je po Vánocích. Ježík se letos činil, i nějaký ten nový hardware donesl :o), takže jsem mohl zrušit další starší PC. Zůstaly paměti, grafická a zvuková karta, procesor, USB hub.
Dírková komora je jednoduchý fotoaparát bez objektivu, který je tvořen temnou komorou s jedním malým otvorem. Právě onen malý otvor, který se zpravidla vyrábí jehlou nebo špendlíkem, dal dírkovým komorám i anglický název - Pinhole Camera. Jak takový fotoaparát, s použitím nízkonákladové technologie, vyrobit, popisuje tento návod.
Spuštěn nový web www.mimipujcovna.cz. Na webu naleznete nabídku potřeb pro miminka, které si můžete vypůjčit.
Popis nejčastějších chyb které mohou nastat v průběhu automatických aktualizací prohlížeče Mozilla Firefox a návody na jejich odstranění.
Nabízím k prodeji různé PC komponenty a příslušenství.
PragueGifts.eu - komfortní způsob, jak nakoupit suvenýry z Prahy.
Pokud používáte pro přístup k mailboxu protokol IMAP ve spojení s klientem Mozilla Thunderbird, může se Vám stát, že při kopírování e-mailů (zpráv) mezi složkami narazíte na chybové hlášení „The current command did not succeed. The mail server responded: UID COPY failed: Indeterminate mailbox format: MBOX“. Odstranění chyby je jednoduché.
Optimalizace stránek (WSO – Web Site Optimization) není jen v poslední době diskutované a medializované SEO, tedy optimalizace obsahu pro vyhledávače. Při návrhu a tvorbě www stránek nebo při jejich úpravách byste měli web optimalizovat i s ohledem na rychlost načítání stránek.
Technologie RSS umožňuje odebírat novinky z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, RSS kanál, RSS channel).
Při reklamaci neoprávněně inkasované částky za služby UPC (viz minulý článek) jsem mimo jiné zjistil, že doba převodu mezi bankami, pokud je realizovaná prostřednictvím SIPO České pošty, dosahuje 6 dní. Na základě této skutečnosti jsem 17.12.2009 odeslal dotaz, resp. žádost o vysvětlení, na obě zúčastněné finanční instituce.
Do konce listopadu jsem doma využíval internetové připojení od společnosti UPC Česká republika, a.s. Jelikož jsem se přestěhoval do místa, kde je k dispozici optická síť, bylo logickým krokem ukončení smlouvy. Moje zkušenosti s výpovědí smlouvy a hlavně s následnými reklamacemi plateb popisuje tento článek.
Spuštěn nový e-shop : FotoDarky.cz - dárky pro radost
Nabízím k prodeji různá skripta a učebnice. Vhodné zejména pro studenty VŠB-TU Ostrava (HGF, nebo FBI), obecné předměty jako matematika, fyzika a chemie pak pro jakoukoliv fakultu i VŠ.
Nabízím k prodeji různé elektronické součástky. Jedná se o zbytek mých zásob z doby, kdy jsem se aktivně věnoval bastlení a elektronice obecně.
Přidána možnost vkládání komentářů k jednotlivým článkům blogu.
Před nedávnem se mi dostal do rukou kamarádčin starší funkční notebook Lenovo ThinkPad X61 s poškozenou klávesnicí (kafe, cola a podobné tekutiny). Po prvotním neůspěšném pokusu vyčistit klávesnici čistící pěnou, bylo nutno přistoupit k výměně klávesnice.
První prázdninový víkend jsme s partou kamarádů vyrazili sjet řeku Berounku z tábořiště U Dolanského mostu do Nižbora.
Změna vlastníka české národní domény se řídí článkem č.5. Pravidel registrace doménových jmen v ccTLD .cz. Z pravidel je patrné, že změnu vlastníka lze provést pouze prostřednictvím registrátora a to na základě písemné žádosti podané oběma subjekty, tedy původním i budoucím vlastníkem.
Profylaxe je vhodná především v případech, kdy je notebook používán v prostředí se zvýšenou prašností, ale i po delší době používání. Kromě standardního čištění displeje a klávesnice se u notebooku obvykle jedná i pravidelné čištění (odprášení) otvorů odvádějících teplý vzduch od procesoru.
V dubnu tohoto roku jeden z klientů získal několik domén za účelem dalšího rozvoje svých činností. Proto bylo nutno tyto domény zaparkovat tak, aby přinesly alespoň nějaký užitek, a to s co nejmenšími náklady. Jako optimální řešení bylo zvoleno vytvoření samostatných mikrostránek s jednoduchým popisem dané služby/produktu pro každou doménu.
Minulý měsíc jsem pro jednoho klienta vytvořil a spustil několik jednoduchých webů z kategorie mikrostránek. Účelem mikrostránek je propagace konkrétního produktu nebo služby a doplnění podrobnějších informací.
Ve výchozím nastavení PDA umožňuje tlačítko přepínače režimů přepínat mezi obrazovkou Dnes, Windows media player a otáčením obrazovky. Nastavení přepínače režimů, resp. programů v nabídce lze provést v menu nastavení PDA, nicméně toto nastavení neumožňuje náhradu výchozích programů ani přidání vlastních programů do nabídky. V případě, že chcete do nabídky přepínače režimů přidat vlastní programy, je nutné toto nastavené provést přes registry systému.
Spuštěny nové webovky :www.tiskfotoknihy.cz a www.potiskhrnku.cz
Návštěvnost webu se dá zvýšit řadou způsobů. Jedním z nejúčinnějších způsobů je pak reklama na internetu. Největší výhodou této formy reklamy je možnost jejího cílení na určitý produkt. Což znamená, že internetového uživatele, kterého reklama osloví a klikne na odkaz, můžete přesměrovat přímo na stránku, kde si může propagovaný produkt objednat.
U jednoho projektu jsem nedávno potřeboval předávat informaci uloženou v cookies mezi několika weby.Technické řešení je velice snadné, stačí když se do kódu stránky vloží kód, který odkazuje na objekt (typicky obrázek) v doméně, pro kterou chceme cookies nastavit. Pokud na svém webu používáte cookies, měli byste uživatele informovat o tom, k čemu tyto cookies používáte a jak s nimi zacházíte.
Spuštěny nové webovky : www.foceninaprukaz.cz, stránky na kterých zjistíte, kde si v Praze můžete nechat zhotovit průkazové fotografie.
Od Února 2009 využívám Twitter, zejména pro informování o změnách na mých www a dále o změnách na klientských webech a to převážně formou bleskovek v Blogu. Z tohoto důvodu jsem potřeboval vyřešit automatické přidávání zpráv na Twitter při publikaci článku.
Tento ADSL 2+ modem/router je vybaven čtyřmi ethernetovými porty. Jestliže modem koupíte od společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s., jsou porty dodavatelem přednastaveny pro využívání jednotlivých služeb. Dva porty jsou připraveny pro službu O2 Internet ADSL a dva porty pro službu O2 TV. V případě, že nechcete službu 02 TV využívat ale požadujete připojení více než dvou počítačů UTP kabelem je nutno modem překonfigurovat.
Přidána fotogalerie výrobků na web www.kokor.cz
Pozice webu ve vyhledávačích je závislá na hodnocení stránky vyhledávačem. To je dáno mnoha faktory, mezi které patří kvalita a počet klíčových slov, doménové jméno, a v neposlední řadě i počet zpětných odkazů a vlastní hodnocení stránek, na kterých jsou tyto zpětné odkazy umístěny. Pokud tedy někdo na Váš web odkazuje, vyhledávače si jej dříve nebo později najdou samy. Jednou z možností, jak takovéto zpětné odkazy získat, je registrovat web do katalogů, kterých na internetu naleznete hezkou řádku (viz seznam na konci článku).
Na přelomu ledna a února 2009 se u jednoho zákazníka začal z nenadání a z neznámých důvodů sekat (tuhnout, zamrzat, vyhnívat, kousat ... ) ADSL modem U.S.Robotics. Konkrétně Model: U.S. Robotics Wireless MAXg ADSL Gateway. Chování modemu lze stručně shrnout do několika bodů
Musím se přiznat, že o zařazení blogu do těchto stránek jsem uvažoval několik měsíců, nicméně teprve nyní jsem si našel čas na realizaci tohoto projektu. V úvodním článku se proto pokusím stručně popsat důvody proč vůbec blog vznikl, co zde najdete a pro koho je určen.
Štítek: ADSL. Nastavení a změny konfigurace ADSL modemů a routerů dodávaných O2.
Štítek: Bleskovka. Zprávičky a krátké informace o novinkách na stránkách a v projektech.
Štítek: Twitter. Sociální sít a mikroblog, na které můžete posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli, známé jako tweety.
Štítek: Blog. Glosy, postřehy a vědomosti nabyté při tvorbě webů, správě sítí apod.
Štítek: PHP. PHP - skriptovací jazyk hojně využívaný pro generování www stránek. Články kde jsem jej využil.
Štítek: Mikrostránky. Mikrostránky jsou weby malého rozsahu s úzce zaměřeným obsahem, které mají za účel propagovat konkrétní zboží nebo službu.
Štítek: web. Tvorba webu, optimalizace a vše co s tím souvisí. Informace o vývoji webových projektů.
Štítek: cookies. Cookies, jak jsou využívány, jak je s nimi nakládáno a jak řešit jejich předání mezi weby
Štítek: Návod. Užitečné návody a rady z oblasti IT a tvorby webů.
Štítek: notebook. Čištění, demontáž a montáž notebooků, výměny různých komponent.
Štítek: Volný čas. Život není jen práce, ale taky odpočinek, zábava a koníčky ...
Štítek: Bazar. Nabídka různých věcí k prodeji. Komponenty PC, skripta, elektronické součástky.
Štítek: Projekty. Informace o projektech - novinky, změny a úpravy.
Štítek: Banky. Zkušenosti s českými finančními institucemi.
Štítek: RSS. Novinky a aktuální články blogu
Štítek: optimalizace. Optimalizace webu zejména s ohledem na rychlost načítání stránek a miminalizaci objemu přenášených dat.
Štítek: rychlost. Optimalizace rychlosti načítání webových stránek, tipy a změny nastavení webserveru
Štítek: Mozilla. Popisy chyb a návody na jejich odstranění u vybraných produktů Mozilla.
Štítek: PC. Bazarové PC komponenty určené k prodeji.
Štítek: WiFi. Nastavení bezdrátových sítí, adapterů a síťových karet
Štítek: Pinhole Camera. Dírková komora je jednoduchý fotoaparát bez objektivu, který je tvořen temnou komorou s jedním malým otvorem. Články popisují výrobu různých typů fotoaparátů.
Štítek: Foto. Výroba dírkové komory. Focení, fotky, fotogalerie apod.
Štítek: Galerie. Galerie fotek pořízených dírkovou komorou
Štítek: Vodáci. Vodáci, vodačky, víkendoví splouvači i reprezentanti - všichni máme vodu rádi, proto na ni jezdíme. Aspoň občas.
Štítek: Linux. Články, které mají něco společného s LINUXem. Bez rozlišení distribucí apod.
Štítek: OpenWRT. Články, návody a zkušenosti s provozem této GNU/Linux distribuce/firmware, která je upravená pro různá jednoúčelová zařízení jako jsou domácí routery, brány či firewally.
Štítek: ASUS WL-500gP V2. Zkušenosti s provozem, návody a úpravy ASUSu WL-500gP V2 na kterém je instalován OpenWRT.
Štítek: Online teploměr. V tuto chvíli jsou k ASUSU, kde je nainstalována podpora USB a 1-Wire, připojeny dva teploměry DS18B20, jeden je umístěn venku za oknem, měří venkovní teplotu a druhý v místnosti.
Štítek: 1-Wire. Dva 1-Wire teploměry DS18B20 z produkce Dallas/Maxim a dále USB/1-Wire adapter DS9490R. Online teploměr je na http://thermo.klosko.net
Štítek: RRD.
Štítek: WPPD. Worldwide Pinhole Photography Day aneb Světový den dírkové fotografie. Koná se každou poslední neděli v dubnu.
Štítek: Sendmail. Nejpoužívanější, ale zárove? nejvíce diskutovaný MTA ve světě linuxu
Štítek: Server. Články, které se nějak týkají serveru, převážně pod linuxem. Nastavení, konfigurace, provoz, ladění a podobně.
Štítek: swap. Bleskovky na téma využití swapu v linuxu. Zjištění které procesy jej využívají a jak proces swapování ovlivnit a řídit.
Štítek: Dokumentace. Články, které nějakým způsobem uceleně popisují různé návody a HOWTO, aneb kdo si má pořád pamatovat jake se co konfiguruje.
Štítek: Instalace OpenWRT na ASUS WL-500gP. Série článků popisuje postup jak nainstalovat na ASUS WL-500gP V2 operační systém OpenWRT a následně i další služby jako například VPN, sdílenou tiskárnu, fileserver apod.
Štítek: OpenVPN. OpenVPN patří do skupiny opensource VPN, které nepoužívají IPSec. Místo toho je použito SSL/TLS.
Štítek: USB. USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice. Dnes standardní způsob připojení periferií k počítači nebo jiným zařízením. Například k routeru..
Štítek: Quick.Cms. Je jednoduchý CMS napsaný v PHP a uvolněný pro komerční i nekomerční využití pod licencí Creative Commons Attribution 2.5.
Štítek: ITN Generator. On-line generátor slouží pro vytvoření itineráře pro navigace TomTom a mobilní telefony Nokia - HERE Drive. Jako zdrojová data, GPS souřadnice, se používají pozice ze serveru www.mapy.cz nebo maps.google.com.
Štítek: SSL. Secure Sockets Layer, SSL je protokol, resp. vrstva vložená mezi vrstvu transportní (např. TCP/IP) a aplikační (např. HTTP), která poskytuje zabezpečení komunikace šifrováním a autentizaci komunikujících stran.
Štítek: HTTPS. HTTPS je nadstavba sítového protokolu HTTP, která umožnuje zabezpečit spojení mezi klientem a serverem
Štítek: DNS. Nastavení a změny konfigurace DNS serveru
Štítek: cestování. Články, cestopisy, fotoreportáže a zápisky z cest po zemích českých i po světě
Štítek: CMS.
Štítek: Solargraphy. Solargraphy is a technique in which a fixed pinhole camera is used to expose photographic paper for an extremely long amount of time
Štítek: Solarigrafia. Solargrafía es una técnica en la que una cámara estenopeica fijo se utiliza para exponer el papel fotográfico por una cantidad muy largo de tiempo
Štítek: Solarografie. Solarografie je fotografická technika, při které je pomocí pevně uchycené dírkové komoře zaznamenáván na fotocitlivý papír pohyb slunce
Štítek: nginx. Nginx [enine x] je HTTP a reverzní proxy server a obecný TCP proxy server
Štítek: LetsEncrypt. Let’s Encrypt je nová certifikčaní autorita. Je zdarma, je automatická a je opensource
Štítek: Redscale.
Štítek: Double exposure.
Štítek: dvojexpozice.
Štítek: Gallery.
Štítek: Pictures.
Štítek: KODAK.
Štítek: FOMA.
Štítek: ILFORD.
Štítek: Bastlírna.
Štítek: attiny13.
Štítek: BME280.
Štítek: SHT40.
Štítek: ESP32.
Štítek: Turris.
Štítek: Raspberry Pi.
Štítek: SPS30.
Štítek: Python.
Štítek: Long exposure.
Štítek: network.
Štítek: systemd.
Stránka 2
Stránka 3
Stránka 4
Stránka 5
Stránka 6
Stránka 7
Stránka 8
Stránka 9
Stránka 10
Stránka 11
Stránka 12
Stránka 13
Stránka 14
Stránka 15
Stránka 16
Stránka 17
Stránka 18
Stránka 19
Stránka 20
Stránka 21
Stránka 22
Stránka 23
Stránka 24
Stránka 25
Mapa stránek - výpis obsahu a struktury webu pro snažší navigaci