Jak zvýšit návštěvnost webu - Případová studie

Návštěvnost webu se dá zvýšit řadou způsobů. Jedním z nejúčinnějších způsobů je pak reklama na internetu. Největší výhodou této formy reklamy je možnost jejího cílení na určitý produkt. Což znamená, že internetového uživatele, kterého reklama osloví a klikne na odkaz, můžete přesměrovat přímo na stránku, kde si může propagovaný produkt objednat.


Jak zvýšit návštěvnost webu - Případová studie Štítky:  , Reklama, Návštěvnost, Fazole.cz

    Návštěvnost webu se dá zvýšit řadou způsobů. Jedním z nejúčinnějších způsobů je pak reklama na internetu. Největší výhodou této formy reklamy je možnost jejího cílení na určitý produkt. Což znamená, že internetového uživatele, kterého reklama osloví a klikne na odkaz, můžete přesměrovat přímo na stránku, kde si může propagovaný produkt objednat...
Internetovou reklamu lze rozdělit do několika segmentů :
 1. Registrace do katalogů, budování zpětných odkazů
 2. Koupě a výměna odkazů
 3. Linkovací služby, RSS agregátory
 4. Placená reklama, bannery
 5. Provizní prodej, soutěže…

Mezi placenou formu reklamy patří i systém Fazole.cz.
Jedná se o otevřený věrnostní systém, což z něj činní účinný marketingový nástroj. Motivační a marketinkové programy jsou velmi účinné a oproti jiným typům reklamy nabízí snadno měřitelné výsledky. Systém Fazole.cz vznikl v roce 2000. V současné době je v systému zapojeno cca. 80000 unikátních uživatelů.
Fungování systému lze zjednodušeně popsat následujícím způsobem :
 1. Uživatel se dozvídá, že Vaše firma (nebo nabídka, služba, www stránky, atd.) je členem systému Fazole.cz a nabízí za návštěvu stránek (nebo nákup zboží, vyplnění dotazníku, návštěvu veletržního stánku, atd.) věrnostní odměnu v podobě "fazolí".
 2. Uživatel navštěvuje Vaše www stránky a pokud splňuje Vaše podmínky získává věrnostní odměnu - "fazole". Po nastřádání většího obnosu "fazolí", si je uživatel může směnit za nějaké fyzické zboží (nebo službu, slevu na zboží, atd.).
 3. Firma, která chce propagovat svoje služby v systému Fazole.cz, prodává svoje zboží (nebo službu, slevu na zboží, atd.) za "fazole". Fazole je rovněž možno zakoupit u provozovatele systému. Takto získané "fazole" následně firma použije pro další propagaci své činnosti (de facto marketingove perpetuum mobile).

V polovině prosince 2008 byly spuštěny mikrostránky www.profivizitky.cz, zaměřené na zvýšení prodejnosti vizitek u jednoho klienta. Jako jednu z forem propagace stránek jsme po úvaze s klientem zvolili reklamu právě v systému Fazole.cz. Hlavním cílem kampaně bylo skokově zvýšit návštěvnost a to zejména v období přelomu roku, kdy se předpokládá zvýšená poptávka právě po vizitkách.
Kampaň byla spuštěna ve dvou emisích, 2000 a 1255 fazolí s cca 10 denní přestávkou v začátku ledna, která byla způsobena nedostatkem fazolí a nemožnosti doplnit zásobu. Možnost sebrat fazole byla vždy po shlédnutí 3. až 8. stránky (generováno náhodně), opakované sebrání fazolí jedním uživatelem umožněno vždy po uplynutí 40. hodin, maximální denní limit 100 fazolí.
Jak ukazuje graf, ihned po spuštění kampaně 15.12. ve večerních hodinách byl nárůst přístupů raketový, na stránky během prvního dne přišlo 94 návštěvníků, následuje skokově vzrůstající tendence, která v období vánoc mírně klesá.

Graf – Statistika přístupů

Shrnutí kampaně za období od 15.12.2008 do 31.1.2008 (všechny ceny jsou uváděny včetně DPH)
 • Celkem 7833 návštěv, z toho 6408 ze serveru Fazole.cz.
 • Průměrně 164 návštěv/den.
 • Celkem bylo uživatelům systému přiděleno 3255 fazolí v celkové hodnotě 775,- Kč.
 • Celkem bylo přes stránky zadáno 17 objednávek v průměrně hodnotě 510,- Kč.
 • Výhody:
  • Okamžitý nárůst návštěvnosti ihned po spuštění kampaně.
  • Velmi příznivá cena za jednoho návštěvníka (0,238 Kč v případě nákupu fazolí).
  • Součástí kampaně dva zpětné odkazy.
 • Nevýhody:
  • Relativně omezený počet potenciálních zákazníků, daný věrnostní povahou reklamního systému.
  • V případě, že nenabízíte Vaše služby za fazole, není plně využit potenciál systému.

Jestliže potřebujete za velmi příznivou cenu skokově zvýšit návštěvnost webu o cca 150 návštěvníků/den, nevadí Vám relativně omezený konečný počet oslovených uživatelů, mohu systém Fazole.cz doporučit.
;  
Vaše názory a komentáře: 0 ;  Zobrazeno: 10843 x ;  Hodnoceno: 2 x ;  Hodnocení článku : Hodnocení článku:40%

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5


Přidat komentář
Jméno
E-Mail
Zadejte šestou čísici z čísla Zadejte šestou čísici z čísla
Pokud očekáváte odpověď na Vámi vložený komentář, zadejte Váš e-mail.
Vložením komentáře souhlasíte s pravidly.