Světový den dírkové fotografie 2012

Pro rok 2012 jsem si ke Světovému dni dírkové fotografie (Worldwide Pinhole Photography Day) nachystal předělaný Canon A460. Původně měl foťák poškozený objektiv, CCD čip má taky pár škrábanců, ale na pokusy s dírkou je dostačující. Na CF kartě je nainstalovaný CHDK firmware, který posouvá možnosti foťáku ještě trochu dál za hranice normálních nastavení.


Světový den dírkové fotografie 2012 Štítky:  , , , ,

    Pro rok 2012 jsem si ke Světovému dni dírkové fotografie (Worldwide Pinhole Photography Day) nachystal předělaný Canon A460. Původně měl foťák poškozený objektiv, CCD čip má taky pár škrábanců, ale na pokusy s dírkou je dostačující. Na CF kartě je nainstalovaný firmware CHDK, který posouvá možnosti foťáku ještě trochu dál za hranice normálních nastavení.


Výhodou předělaného digiťáku oproti klasickým dírkovým komorám, například z krabičky od sirek nebo jednorázového foťáku, je skutečnost, že ihned po expozici vidíte výsledek. Použití CHDK navíc přináší rozšířené možnosti v nastavení, například délky expozice, ISO a mnoho dalších podle typu fotoaparátu. Je zde tedy mnohem více prostoru pro experimenty.
Nemá to sice to pravé kouzlo dírkové fotografie, ale někdy dokáže výsledek mile překvapit. Viz třeba následující fotka, kterou jsem pro rok 2012 vybral do galerie WPPD

Worldwide Pinhole Photography Day, Pouliční lampa
;  
Vaše názory a komentáře: 0 ;  Zobrazeno: 7447 x ;  Hodnoceno: 0 x

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5


Přidat komentář
Jméno
E-Mail
Zadejte osmou čísici z čísla Zadejte osmou čísici z čísla
Pokud očekáváte odpověď na Vámi vložený komentář, zadejte Váš e-mail.
Vložením komentáře souhlasíte s pravidly.