Zapomenuté uživatelské heslo k nastavení ESET Antivirus 4

Pokud jste tak jako já zapomněli uživatelské heslo, které jste nastavili jako ochranu přístupu k nastavení ESET Antivirus (EAV), a máte platnou licenci, můžete přístup odblokovat pomocí programu ESET Unlock Utility.


Zapomenuté uživatelské heslo k nastavení ESET Antivirus 4 Štítky:  ,

    Přístup k nastavení programu ESET Antivirus (EAV) lze proti neoprávněným zásahům, například ze strany neznalých uživatelů, zablokovat pomocí uživatelského hesla. Pokud toto heslo zapomenete, lze pomocí utilitky ESET Unlock Utility provést odblokování.
Samotná utilitka po spuštění vygeneruje ulockID, na jehož základě Vám společnost ESET pošle kód pro odblokování. Po zadání tohoto kódu utilitka vymaže uživatelské heslo k nastavení EAV.


Postup je popsán v ESET Knowledgebase a lze jej shrnout do následujících dvou bodů:
  • Stáhnout si utilitku unlock.exe z webu eset.com, která po spuštění (na Win Vista/7/8 jako administrátor) vygeneruje desetimístný kód = unlockID.
    Tento kód zaslat, přímo z prostředí EAV nebo pomocí formuláře na webu, na technickou podporu ESET spolu žádostí o vygenerování kódu pro odblokování nastavení.
  • Po několika dnech dorazí na mail uvedený při registraci produktu kód pro odblokování. Po obdržení kódu je nutno opětovně spustit utilitku unlock.exe a zadat kód. Od této chvíle je přístup ke konfiguraci EAV bez hesla. Nové heslo pak můžete nastavit přímo v nastavení EAV … a pak znova zapomenout :)

Na případné otázky typu "jak odblokovat EAV, pokud nemám platnou licenci" rovnou odpovídám, že nevím.
;  
Vaše názory a komentáře: 1 ;  Zobrazeno: 11255 x ;  Hodnoceno: 2 x ;  Hodnocení článku : Hodnocení článku:90%

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5


Přidat komentář
Jméno
E-Mail
Zadejte desátou čísici z čísla Zadejte desátou čísici z čísla
Pokud očekáváte odpověď na Vámi vložený komentář, zadejte Váš e-mail.
Vložením komentáře souhlasíte s pravidly.