Dírková komora - fotky

Krabička od sirek, kinofilm s prošlou záruční dobou, kus plíšku s dírkou vytvořenou špendlíkem, izolepa - to je dírková komora aneb Pinhole Camera. Jednu takovou jsem si před nedávnem vyrobil a teď jsem se dostal k publikaci fotek, které touto fotografickou metodou v průběhu podzimu vznikly.


Dírková komora - fotky Štítky:  , , , ,

    Krabička od sirek, kinofilm s prošlou záruční dobou, kus plíšku s dírkou vytvořenou špendlíkem, izolepa - to je dírková komora aneb Pinhole Camera. Jednu takovou jsem si před nedávnem vyrobil (viz. minulý článek) a teď jsem se dostal k publikaci fotek, které touto fotografickou metodou v průběhu podzimu vznikly.

Focení dírkovou komorou je o něco složitější než digiťákem. Je nutno změřit expozici expozimetrem a spočítat, no spíše odhadnout, čas po který má být film exponován. Takže nečekejte kvalitu ani ostrost takovou, jaké byste docílili klasickým fotoaparátem s optikou.


Dírková komora - fotky - Já ... Dírková komora - fotky - Kostel Svatého Prokopa

Dírková komora - fotky - Žižkov Dírková komora - fotky - Noc

Dírková komora - fotky - Molo Dírková komora - fotky - Vltava

Dírková komora - fotky - Kanál v Troji Dírková komora - fotky - Zlatý strom

Dírková komora - fotky - Podzimní zrcadlení Dírková komora - fotky - Tam to mám rád ...Foceno na Kodak Gold 200. Časy expozice (přepočítané pro clonu 22) jsou uvedeny u detailů jednotlivých fotek.
;  
Vaše názory a komentáře: 0 ;  Zobrazeno: 18302 x ;  Hodnoceno: 3 x ;  Hodnocení článku : Hodnocení článku:93.3%

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5


Přidat komentář
Jméno
E-Mail
Zadejte sedmou čísici z čísla Zadejte sedmou čísici z čísla
Pokud očekáváte odpověď na Vámi vložený komentář, zadejte Váš e-mail.
Vložením komentáře souhlasíte s pravidly.