Úpravy Quick.Cms - implementace PHP APC

Nevýhoda ukládání nastavení a parametrů Quick.Cms do souborů tkví v tom, že se jedná o standardní soubory s příponou .php - a ty jsou ukládány do APC cache, což působuje problémy při správě webu. V případě úprav parametrů Quick.Cms je tedy tyto soubory z cache smazat ručně, vymazat celou cache anebo nastavit filtr v APC.


Úpravy Quick.Cms - implementace PHP APC Štítky:  , , ,

    Poslední projekt - nový web klenotnictví Diadém - jsem se rozhodl postavit na Quick.Cms.

Quick.Cms

jednoduchý CMS napsaný v PHP a uvolněný pro komerční i nekomerční využití pod licencí Creative Commons Attribution 2.5.»

Mezi výhody tohoto řešení patří jednoduchost instalace a možnost úprav kódu CMS, který je navíc napsán velmi přehledně logicky. Jedna z dalších vlastností Quick.Cms je, že pro uložení obsahu i nastavení tak využívá textové soubory umístěné v rámci struktury webu. Odpadá tak potřeba instalace, případně migrace, databáze.

APC (Alternative PHP Cache)

opcode cache. Zajišťuje ukládání výstupu PHP kompilátoru (bytecode) do sdílené paměti. Při druhém a každém dalším požadavku webserveru na skript tak nedochází k jeho opětovnému zpracování kompilátorem, což redukuje parsování kódu a diskové I/O operace a tím zrychluje zpracování skriptu a následně i celý web.

Nevýhoda tohoto systému ukládání dat do souborů tkví v tom, že se jedná o standardní soubory s příponou .php - a ty jsou ukládány do APC cache, což působuje problémy při správě webu. V případě úprav parametrů webu je tedy tyto soubory z cache smazat ručně (anebo vymazat celou cache).

Jedním z řešení je přidat soubory s nastavením CMS do filtru APC (parametr apc.filters), nicméně pokud si uživatel přidá další jazykovou mutaci webu je potřeba úprava filtru administrátorem.
Druhou možností je úprava kódu Quick.Cms tak, aby v okamžiku ukládání nastavení daný soubor z APC cache automaticky vymazal:


V souboru /core/common-admin.php

Najít část kódu :

  } // end for
  fclose( $rFile );
} // end function saveVariables

Nahradit :

  } // end for
  fclose( $rFile );
  if(ini_get('apc.cache_by_default') == 1){
    @apc_delete_file($_SERVER["DOCUMENT_ROOT"]."/".$sFile);  
  }
} // end function saveVariables
;  
Vaše názory a komentáře: 0 ;  Zobrazeno: 9647 x ;  Hodnoceno: 2 x ;  Hodnocení článku : Hodnocení článku:100%

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5


Přidat komentář
Jméno
E-Mail
Zadejte šestou čísici z čísla Zadejte šestou čísici z čísla
Pokud očekáváte odpověď na Vámi vložený komentář, zadejte Váš e-mail.
Vložením komentáře souhlasíte s pravidly.